Site menu


News calendar
«  Березень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031


Login form


Search


Site friends
Конгрес Українських Націоналістів


Our poll
Rate my site
Всього відповідей: 21


Welcome, Гість · RSS 2019-05-26, 09:00:02
Main » 2009 » Березень » 2 » КУН був і залишатиметься єдиною націоналістичною партією на Тернопільщині
КУН був і залишатиметься єдиною націоналістичною партією на Тернопільщині
21:35:25
Про ситуацію в українському націоналістичному русі, позачергові вибори до обласної ради суспільно-політичну ситуацію в нашій області в інтерв’ю для газети „Свобода” розповідає голова Тернопільської міської організації Конгресу українських націоналістів  Галина РАТУШНЯК.

 

- У позачергових виборах до Тернопільської обласної ради обласна організація Конгресу українських націоналістів  ухвалила рішення брати участь самостійно. Отже, націоналісти впевнені у своїх силах?

 

- Безперечно. В умовах економічного занепаду та політичної кризи люди все більше починають розуміти, що розраховувати можна тільки на себе.  Їм набридла політика популізму та олігархізму. Адже теперішня криза в Україні демонструє не лише нездатність наявних суспільних еліт протистояти складним викликам сьогодення, а й засвідчує ідеологічне банкрутство влади. Цілком закономірно, що за такої ситуації має взяти гору здоровий національний прагматизм. З боку суспільства зростає розуміння того, що неможливо збудувати успішну економіку і загалом успішну державу без державотворчого стержня, без національної ідеї. Саме тому зростають рейтинги політичних сил, які репрезентують праві націоналістичні погляди. В тому числі зростає і рейтинг Конгресу українських націоналістів, про що свідчать багато факторів, зокрема, і соціологічні дослідження.      

   Іншими словами, націоналістична ідеологія знову стає популярною. І сьогодні ми бачимо, як із  активізацією передвиборчого процесу багато політичних та громадських організацій намагаються використовувати цю ідеологію. З одного боку, це можна вітати , а з іншого, дуже прикро, коли це робиться виключно для досягнення своїх вузькопартійних інтересів.

 

- Як тоді пересічному громадянину розібратися, хто є справжнім націоналістом, а хто ні?

 

- Нагадаю, що волею революційної ОУН створено лише одну політичну партію ­- Конгрес українських націоналістів, як  політичну організацію, покликану до життя та діяльності задля боротьби за побудову Української Самостійної Соборної Держави. У такий спосіб ОУН передала естафету політично-визвольної концепції в руки членства і прихильників Конгресу українських націоналістів. І ця естафета в надійних руках.

    Продовжуючи відповідь на Ваше попереднє запитання, наголошу, що на позачергові вибори до Тернопільської обласної ради КУН іде у фактичному блоці з більш як 30-тьма націоналістичними громадськими організаціями, які об’єднались у координаційну раду «Українська справа». Серед них такі авторитетні структури як Центр національного відродження ім. С. Бандери, Ліга українських жінок Тернопільщини, «Тризуб» ім. С. Бандери, Молодіжний Націоналістичний Конгрес, Спілка політв‘язнів і репресованих, Спілка дітей політв‘язнів і репресованих та інші. Саме КУН і «Українська справа» на даний час є єдиними партійно-політичними спадкоємцями організованого націоналістичного руху.

 

- Для досягнення великих цілей не обійтися без союзників чи партнерів. Попри названі громадські організації чи є такі партнери в Конгресу серед політичних партій?

 

- Сьогодні багато політичних партій сповідують націонал-демократичну ідеологію і працюють на добро української справи. Серед найяскравіших їх представників – Народний рух України, який через внутрішньопартійні проблеми вирішив відмовитись від участі у позачергових виборах до облради, УРП, ХДПУ, РХП та інші. Ці політичні партії розглядаються КУНом як достойні партнери, в тому числі і під час виборчих перегонів.

Окремо варто сказати про Всеукраїнське об’єднання «Свобода», яке у своїх програмових документах декларує підтримку націоналістичній ідеології. З боку і Конгресу, і «Української справи» «Свободі» постійно пропонувалася співпраця в різному форматі. Напередодні старту виборчої кампанії проводились переговори щодо можливого формування спільного блоку, але домовленостей не було досягнуто. ВО «Свобода» відмовилось творити з нами блок на спільній ідеологічній платформі. КУН не погодився на механічну консолідацію у зв’язку з тим, що не отримав чітких відповідей на три основних питання:  чи відмовилась ВО «Свобода» від неонацистської суті своєї попередниці Соціал-національної партії України, чи припинять члени ВО «Свободи» заперечувати християнство і проповідувати чужу українському націоналізмові РУНВіру, чи готова ВО «Свобода» чесно оприлюднити основні джерела фінансування партійної діяльності і виборчої кампанії?

Тому ми стверджуємо – Конгрес українських націоналістів був і залишатиметься єдиною націоналістичною партією на Тернопільщині.

 

- Водночас можна почути твердження, що партія «Свобода» – це молода політична сила, а  КУН – це  минуле...

 

- Це один із тих міфів, які поширюють про КУН, аби применшити його значимість у суспільстві, особливо напередодні виборів до обласної ради. Давайте розвіємо ці міфи. Конгрес українських націоналістів є однією з найстарших щодо часу створення політичних партій в Україні і залишається однією з небагатьох ідеологічних партій, які діють в державі. А щодо членства, то загалом у партії і на Тернопільщині зокрема чітко прослідковується тенденція до динамічного його омолодження. У нас активно працює Молодіжна референтура, до роботи якої долучаються студенти, активісти молодіжних громадських організацій. Яскравим підтвердженням сказаного є передвиборчий список Конгресу Українських Націоналістів на позачергових виборах до обласної ради. Середній вік кандидатів в депутати від партії – 35 років. А це означає, що молодь іде в КУН, а КУН підтримує молодих активних людей.

Псевдонаціоналісти сьогодні стверджують, що лише за умови проведення позачергових виборів в Тернопільській облраді буде створена перша націоналістична фракція. Це відверта брехня. Першою націоналістичною фракцією у найвищому представницькому органі краю стала фракція КУНу «Національний вибір», створена ще у квітні 2006 р. Але з  того часу і до сьогодні проти неї ведеться запекла боротьба колишніх комуністів і кучмістів. Вони ніяк не можуть змиритися, що з ініціативи фракції КУНу в області було проголошено Рік Романа Шухевича і Рік Степана Бандери, проведено загальнообласні акції «Вогонь пам’яті», що «Національний вибір» ініціював і наполіг на розробці Програми відродження українського села, Програми національно-патріотичного виховання молоді.

 

- Оскільки Ви згадали про фракцію  «Національний вибір, то в контексті нашої розмови постає питання про її співпрацю з БЮТом в обласній раді: чи не заперечує ця співпраця, яка була в минулому, щойно сказане Вами?

 

Абсолютно ні. КУН є самодостатньою політичною партією з чітко визначеною ідеологічною платформою і програмою. Конгрес не створювався ні як технологічний проект, ні як «партія під лідера чи вождика» і світоглядово відкидає доктрини лібералізму, соціал-демократії, не говорячи уже про «ліву» ідеологію. Водночас українські націоналісти допускають можливість співпраці з іншими політичними партіями виключно за умови направлення такої співпраці на забезпечення українських національних інтересів.

Координація дій КУНу і БЮТу в стінах Тернопільської обласної ради п’ятого скликання була викликана виключно спільною зацікавленістю у  ефективному вирішенні соціально-економічних, культурних проблем Тернопільщини, з одного боку, і самоусуненням від виконання депутатських функцій представників «Нашої України» і УНП, з іншого. Проте Конгрес українських націоналістів не був і не є пов’язаний жодними формальними чи навіть неформальними угодами ні з БЮТ, ні з «Нашою Україною», ні з іншими політичними силами  з так званого «помаранчевого табору».

Більше того, на наше переконання, сформовані в українському суспільстві мегапартії і мегаблоки несуть виражену загрозу національному народовладдю, першочергово, з тієї причини, що або не містять у собі ідеологічної бази, або використовують її з спекулятивних міркувань.

 

         - Проголосувавши за Конгрес українських націоналістів  на позачергових виборах до обласної ради 15 березня,  на що можуть розраховувати наші краяни від депутатів КУНу?

- Передусім депутати від КУНу будуть спрямовувати роботу обласної ради виключно у національно-патріотичне русло, аби найвищий представницький орган краю нарешті перейшов  від політики популізму до політики національного прагматизму. Актуальним питанням є створення умов для розвитку дрібного і середнього підприємництва і не тільки в містах, а й по селах  області серед сільгоспвиробників. Значна увага буде приділена забезпеченню повної зайнятості працездатного населення,  розвитку будівництва соціального, доступного житла та житла для молодих сімей. В системі освіти наголос має бути зроблений на формуванні української національної самосвідомості, культури, християнської моралі. Важливим питанням є здоров’я наших краян, а тому слід забезпечити загальнодоступну медичну допомогу для всіх громадян, незалежно від їхнього соціального стану та місця проживання, впровадити заходи щодо подолання демографічної кризи, які б сприяли зростанню народжуваності, зменшенню рівня захворюваності та смертності.

 

Окреме місце в діяльності депутатів займатиме вшанування національно-визвольної боротьби українського народу та його героїв. Молоде покоління має виховуватися на рідній національній історії. Думаю обласна рада спроможеться виконати волю тернополян і на вулиці Степана Бандери, де колись громадою був освячений символічний камінь, таки постане Меморіальний комплекс національно-визвольних змагань нашої нації.

На завершення хочу наголосити: те, що тепер відбувається у сучасному світі, вимагає титанічних зусиль від усіх нас для збереження власного національного обличчя та традиційних цінностей українського народу. За цих обставин український націоналізм і надалі залишається єдиною об’єднуючою силою, що стоїть на сторожі інтересів українського народу і жителів Тернопілля зокрема.

Протягом останніх тижнів мені неодноразово доводилося чути гасло, витворене безпосередньо нашими краянами: „У рік Бандери і ОУН – голосуємо за КУН!” Проголосувавши на позачергових виборах до обласної ради за Конгрес українських націоналістів під № 5 у виборчих бюлетенях, ви проголосуєте за розвиток нашої області як одного з центрів національного відродження, національної духовності та культури, за  зміцнення свого добробуту, за майбутнє молодого покоління.

Розмову вела

Таня НазаревичViews: 1216 | Added by: cuntemis | Rating: 5.0/1 |
Total comments: 1
1 Андрій  
ТНПУ за молодих політиків, за КУН, за справжніх націоналістів!

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz