Site menu


News calendar
«  Лютий 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728


Login form


Search


Site friends
Конгрес Українських Націоналістів


Our poll
Rate my site
Всього відповідей: 21


Welcome, Гість · RSS 2018-12-13, 21:36:49
Main » 2009 » Лютий » 24 » У Львові пройшов Форум націоналістичних сил
У Львові пройшов Форум націоналістичних сил
09:23:02
23.02.09

21 лютого у Львові відбувся Форум націоналістичних сил. Його проведенню передувала довготривала підготовча робота в рамках Координаційної ради Західних областей України. До роботи долучилися представники 6-ти областей, було проведено близько 10 робочих засідань, на яких була опрацьована основна концепція проведення форуму, його ідеологія та  формат.

Архієрейське благословення на плідну і успішну працю форуму надали Архієпископ Львівський УГКЦ Ігор і єпископ Дрогобицько-Самбірський УПЦ КП Матвей.

 

  «Найбільшим злом є те, що між нами не має об’єднуючої сили, яка би дала змогу створити єдиний блок усіх патріотів України, які керуються духом української нації і хочуть розбудовувати Українську Соборну Незалежну Державу», - зазначив у вступному слові голова Всеукраїнського Братства ОУН-УПА Михайло Зеленчук.

Михайло Зеленчук зауважив, що Організація Українських Націоналістів  була такою  сильно тому, що  змогла охопити всі села, всі хутори. В кожному хуторі чи селі були  станичні, молодіжна організація.  

  «Ми бачимо, що нинішня Україна, це  ще не держава українського народу. Подивіться, більшість народних депутатів навіть не хочуть розмовляти українською мовою. То що вони будуть захищати наші інтереси ?!  Ми не можемо так легковажити», - наголосив Зеленчук.   

Голова Всеукраїнського Братства ОУН-УПА також закликав всі партії особливо наших націоналістів, які нарешті зуміли об’єднатися, всі громадянські організації  які мають дух українського нації створити блок, який би захищав інтереси України та українського народу.  

З доповіддю „ОУН. Вчора, сьогодні й завтра” виступив відомий публіцист Ярослав Сватко.

Від Конгресу Українських Націоналістів до учасників форуму звернувся заступник голови партії Микола Пшевлоцький. У своєму виступі він закликав учасників до конкретики дій у формуванні єдиної потужної сили націоналістичного спрямування, спроможної забезпечити присутність націоналістів у парламенті.

М.Пшевлоцький наголосив на необхідності внесення змін до виборчого законодавства і запровадити відкриті списки.

«Націоналістичні сили країни вже зробили перший крок до об'єднання - створили координаційну раду націоналістичних сил України»  - підкреслив у своєму виступі Микола Пшевлоцький.

З настановами і побажаннями до присутніх звернулися Герой України Юрій Шухевич, який зазначив, що Українська  держава ще не така, про яку мріяли і боролися Провідники ОУН та ті, що полягли в боротьбі за Україну, але вона є і ми маємо її розбудовувати.

«Провідники ОУН здатні були пожертвувати власними дрібнопартійними амбіціями і об’єднати шість організацій в одну єдину, не кількісно -  а якісно. Організація Українських Націоналістів є прикладом жертовності та віри», - сказав Юрій Шухевич.  

«Були і в нас розколи 1943 року, але сьогодні ми повинні безпристрасно оцінити всіх, бо всі  вони боролися  за волю України. Їх роз’єднували тактичні питання, але в ідею вірили всі -  і мельниківці і бандерівці. Незалежна Україна -  це їх спільна перемога, це перемога українського народу», - зазначив Шухевич.   

Всеукраїнське об’єднання „Свобода” на форумі репрезентував заступник голови Львівської обласної організації, який зауважив, що націоналісти втратили від співпраці з лібералами, які лише використали націоналістів для досягнення меркантильних цілей.

Від ОУН перед учасниками форуму виступив Богдан Червак і Юрій Антоняк, який зачитав привітання від голови ОУН революційної Андрія Гайдамахи.

До націоналістів з привітанням також звернулися Євген Лупаков (Спілка офіцерів України, Київ), Іван Сута („Тризуб” ім. Ст.Бандери, Тернопіль), Андрій Бень (Молодіжний націоналістичний конгрес, Львів), Сьорж Висоцький (Білорусь).

Учасники форуму прийняли політичний Меморандум, заяву-привітання Президентові України з нагоди 55-річчя, звернення про впровадження на державному рівні Ордена Степана Бандери „Золотий Хрест заслуги перед нацією”, резолюцію про проведення змін до виборчого законодавства, резолюцію щодо меморіалу в Гуті Пєняцькій на Бродівщині, резолюцію про скликання форуму націоналістичних сил у Києві.

По закінченні офіційної частини форуму відбувся концерт, в якому взяли участь поет Богдан Стельмах, співали Богдан Лялька, Олександр Шевченко, Ігор Кобрин, гурт „Кров по долині”, хоровий колектив „Повстанець”, Львівський муніципальний хор „Гомін” (кер. Руслан Ляшенко). Особливого забарвлення концертній програмі надала своїм натхненним співом Софія Федина, яка разом з актором Театру Марії Заньковецької Юрієм Чековим майстерно провели захід.

Учасники форуму, полишаючи зал, активно обговорювали побачене і почуте:

 

Віталій Гусар (Вінниця): „Захід грандіозний, таку роботу треба продовжувати, поширювати на Схід, ми Вам допоможемо”.

Роман Дідусь (Львів): „Форум загалом вдався. Хоча не всі вписалися в його формат. Дехто споглядав, як шоу. Важливо, щоб усі пройнялися ідеєю єдності націоналістичних сил”.

Любомир Сеник (Львів): „Ви провели потрібний захід. Не всі виступи були конструктивними. Але форум справив враження. Необхідно працювати, щоб при владі було більше українців”.

Олександр Симчишин (Хмельницький): „Ми з вами. І за Збручем думають так, як і Ви. Дякуємо, що нас запросили до участі”.

Тарас Гентош (Дрогобич): „Захід вдався. Концертна програма чудова. Хотілося б почути більш конкретну позицію „Свободи”. Ми в Дрогобичі, як відомо, вже теж створили місцевий форум національно-патріотичних сил, який живе і діє. Нас підтримують люди на місцевому рівні”.

 

В роботі форуму, який відбувався у Палаці естетичного виховання учнівської молоді взяли участь близько 600 делегатів і гостей. Зокрема: Всеукраїнське Братство ОУН-УПА, Товариство політв’язнів і репресованих, Спілка політв’язнів України, Спілка офіцерів України, Товариство „Просвіта”, Ліга Українських Жінок, Всеукраїнське об’єднання ветеранів, Центр національного відродження імені Ст.Бандери, Організація українських Націоналістів, Молодіжний націоналістичний конгрес, Асоціація депутатів міста Львова, ГО „Українська справа”, Всесвітня рада лемків, Національна Спілка письменників України, „Національний Альянс”, благочинні фонди „Борцям за волю України” ім. Ст. Бандери та „Національний вибір”, Братство дивізійників УНА, Українська партія, УНА УНСО, ВО „Свобода”, Конгрес Українських Націоналістів. В якості гостей на форумі перебували представники УНП, НРУ, НСНУ, ХДС, УРП „Собор, партія „Єдність”. Всі вони репрезентували Закарпатську, Волинську, Івано-Франківську, Тернопільську, Львівську, Вінницьку, Рівненську, Хмельницьку області та місто Київ.

 Прес-служба ЛОО КУН
Views: 1223 | Added by: cuntemis | Rating: 0.0/0 |
Total comments: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz